نرده راه پله | لیست قیمت 20 اردیبهشت 1400

نرده راه پله (Fences staircases) وسیله‌ای است که هدف اصلی آن ایجاد تکیه‌گاهی برای عبور از پله‌ها و به وجود آوردن امنیت است. امروزه نرده تنها یک وسیله حفاظتی تلقی نمی‌شود؛ بلکه نرده‌های راه پله نوعی دکوراسیون هم به شمار می‌آیند. بنابراین برای انتخاب و نصب حفاظ راه پله باید به برخی از نکات توجه خاصی داشت. در این مقاله می‌خواهیم ضرورت وجود نرده راه پله و انواع نرده‌ها همچنین ویژگی‌های مختلف آن‌ها را بررسی کنیم. در انتهای این مطلب قادر خواهیم بود تا نرده‌ای متناسب با محیط مورد نظرمان با قیمت نرده حفاظ راه پله مناسب را انتخاب کنیم.

نرده راه پله
نرده راه پله

لیست قیمت اردیبهشت 1400

ردیفمدل کالاواحدقیمت
1نرده راه پله سادهکیلوگرم36 هزار تومان
2نرده راه پله مدرنکیلوگرم47 هزار تومان
3نرده راه پله CNCکیلوگرم56 هزار تومان
4نرده راه پله فرفورژهکیلوگرم65 هزار تومان

ضرورت استفاده از نرده راه پله

راه پله‌ها راهی برای ارتباط بین طبقات مختلف ساختمان هستند و در طول روز مکرراً از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین لازم است مانند سایر اجزای ساختمان‌ها، امنیت راه‌ پله‌ها هم تامین شود تا میزان خطرات را برای افرادی که مداوماً از راه پله استفاده می‌کنند کاهش دهد.
این موضوع برای فضاهایی که کودکان در آن رفت‌وآمد می‌کنند مسئله‌ی حیاتی‌تری است. وسیله‌ای که برای حفاظت هنگام عبور از راه‌ پله‌ها طراحی و تولید می‌شود نرده راه پله است که انواع بسیار گوناگونی دارد. غالبا راه پله‌ای که بیشتر از چهار پله داشته باشد باید دارای نرده باشد. بعضی از راه پله‌ها از یک طرف به دیوار محدودند و بعضی از هر دو طرف خالی هستند؛ در این مواقع نصب نرده راه پله ضروری است.

انواع جدید نرده بالکن

مدل های مختلف نرده راه پله

نرده راه پله هم مانند تمام تجهیزات دیگر دارای انواع مختلفی هستند و این انواع طیف سلیقه‌ای افراد مختلف را پوشش می‌دهند. از طرفی تنها سلیقه نیست که تعیین کننده‌ی نوع نرده است، هماهنگی با دکوراسیون هم روی انتخاب نوع نرده راه پله موثر است. انواع نرده‌ها در طرح‌های متنوعی طراحی می‌شوند و در بازار به فروش می‌رسند که در زیر به چند نمونه مشهورتر آن‌ها می‌پردازیم.

نرده راه پله از جمله سازه های بسیار متنوع ساختمانی است که دارای انواع و اقسام مدل ها می باشد. تولید کننده ها با توجه به سبک های مختلف دکوراسیون ها، انواع متریال های مناسب و معیار های دیگری از این دست، در حال تولید انواع نرده راه پله هستند.

اولین نکته خرید نرده راه پله که از مهم ترین گام ها در این مسیر است، آشنایی با انواع مدل های موجود در بازار می باشد. اگر با انواع نرده راه پله آشنا باشید، بالطبع انتخاب بهتری خواهید داشت، انتخابی که با توجه به معیار ها خود و ویژگی های سازه ی مورد نظر برگزيده اید.
در بخش های بعدی شما را با متداول ترین و معروف ترین انواع نرده راه پله آشنا کرده و خصوصیات بارز هر کدام را گفته ایم تا با یک انتخاب آگاهانه خرید رضایتمندانه ای داشته باشید.

نرده راه پله ساده

این نرده‌ها متداول‌ترین نوعی هستند که برای راه پله‌ها استفاده می‌شوند و عموما فلزی هستند. نرده راه پله‌ی ساده شامل خطوط افقی و عمودی است که به دلیل قیمت اقتصادی این نرده های حفاظ راه پله، هماهنگی با محیط‌های مختلف و برآوردن هدف اصلی که ایجاد امنیت است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی این حفاظ‌ها دارای اشکال و پیچیدگی‌های بیشتر هستند و برای افراد ساده‌پسند مناسبند.

رنگ نرده راه پله

نرده راه پله فرفورژه

حفاظ‌های راه پله فرفورژه از شکل دادن به فلزِ شکل‌پذیرِ آهن ساخته می‌شوند. این نرده‌ها شکل‌های بسیار متنوع و جذابی دارند که نمای شیک و زیبایی را به دکوراسیون ساختمان می‌دهند. گاهی خطوط داخل حفاظ راه پله فرفورژه پیچ‌وتاب‌هایی دارد که به یک تابلوی نقاشی شباهت پیدا می‌کند. این نرده‌ها به دلیل شلوغی طرح‌های داخلی نسبت به سایر حفاظ‌ها با محیط‌های سنتی هم‌خوانی بیشتری دارند. قیمت نرده حفاظ راه پله فرفورژه نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر است چرا که مواد اولیه بیشتر و مرغوب‌تری برای ساخت این نرده‌ها مصرف می‌شود.

حفاظ راه پله مدرن

نرده راه پله مدرن با توجه به اسمش برای فضاهای جدیدتر طراحی شده‌اند و اکثرا دارای اشکال هندسی گوناگون هستند که ساده و مینیمال هستند و لزوما از یک الگوی خاص پیروی نمی‌کنند. نرده راه پله مدرن برای فضاهایی که در آن از عناصر مدرن و جدید استفاده شده است بسیار مناسب است و به دلیل سادگی ظاهری برای مکان‌های کوچک گزینه‌ی خوبی تلقی می شود.

انواع نرده‌های راه پله از نظر جنس

علاوه بر طراحی‌های گوناگون، نرده‌های راه‌ پله‌ دارای جنس‌های مختلفی هم هستند. در ادامه انواع آن‌ها را بررسی می‌کنیم. قیمت حفاظ راه پله  هم به طرح و هم به جنس آن بستگی دارد. متریال‌های مرغوب‌تر قیمت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. از طرفی ظرافت کار و ماندگاری حفاظ هم تاثیر به‌سزایی روی قیمت نرده راه پله می‌گذارد.

حفاظ های راه‌پله فلزی : نرده‌های فلزی به دو نوع نرده استیل و نرده آهنی تقسیم می‌شوند.

نرده آهنی یا نرده فلزی

نرده‌های آهنی از زمان‌های دور برای حفاظت راه پله‌ها استفاده می‌شدند و استحکام بالایی دارند. از طرف دیگر این نرده‌ها نیاز به مراقبت دارند و باید هر چند وقت یک بار رنگ‌آمیزی شوند تا دچار فرسایش و زنگ‌زدگی نشوند. نرده‌های آهنی به دلیل خاصیت شکل‌پذیری این فلز، می‌توانند نقش‌ونگارهای مختلفی را بسازند.

اگر نرده فلزی را انتخاب کنید ویژگی های درجه یکی شامل حال تان خواهد شد، این ویژگی ها به قدری مفید و مطلوب هستند که رواج استفاده از نرده های فلزی برای انواع و اقسام پله ها نسبت به نرده های دیگر به مراتب بیشتر است.

نرده های فلزی نمونه ای از نرده های مقاوم و مستحکم بر شمرده می شوند. از نکات مهمی که در هنگام استفاده از این نرده ها باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از زنگ زدگی آن ها می باشد. این نرده ها در مقایسه با انواع دیگر نرده از امنیت بالاتری برخوردار بوده و استفاده از آن ها مقرون به صرفه می باشد.

نرده های فلزی را می توان با هر دکوراسیون و سبکی سازگار کرد، زیرا دست متقاضیان برای سفارش طراحی آن باز بوده و می توانند از هر سبک و سیاقی استفاده کنند. یعنی فرقی ندارد سبک دکوراسیون شما سنتی است یا مدرن، کلاسیک است یا ساده و … می توانید با خیالی راحت سراغ نرده های فلزی آمده و سفارشی مطابق با سبک دکوراسیون ساختمان انتخاب کنید.

نرده پله دوبلکس

نرده استیل

نرده استیل راه پله یکی از مناسب ترین و بی نقص ترین انتخاب ها برای تمام ساختمان ها و جهت نصب در هر موقعیتی می باشد. همان طور که می دانید پیشگیری از سقوط افراد و اشیاء مهم ترین هدف نصب نرده برای راه پله است، از این رو نرده استیل را به شدت پیشنهاد می کنیم، زیرا به واسطه ی مقاومت بسیار بالایی که دارد بهترین مانع در برابر سقوطِ سنگین وزن ترین چیز ها است. به طور کلی استیل ماده ای متشکل از مقاوم ترین ترکیبات است، ماده ای که عمدتاً برای ساخت سازه های مستحکم استفاده می شود.

نرده استیل همانند نرده چوبی به مراقبت نیاز ندارد، زیرا اکسید کرومی که سطح استیل را پوشش داده مانع از خوردگی و یا زنگ زدگی آن می شود.

نرده استیل را می توان به صورت ترکیبی با شیشه طراحی و اجرا نمود. در دکوراسیون خانه های مدرن این مدل نرده ها برای راه پله از بی نظیر ترین جلوه ها را به فضا می بخشد.

نرده استیل در برابر انبساط، انقباض، رطوبت، تابش نور آفتاب، خط و خش مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این ها، به مرور زمان تغییر رنگ نداده و همواره جلای خود را حفظ می کند. همچنین گفتنی است این نرده ها آلودگی را به خود جذب نکرده و برای راه پله تمام مکان ها، خصوصاً بیمارستان ها بسیار مناسب می باشند.

نرده استیل
نرده استیل

با وجود تمام این مزیت ها جالب این جاست که نرده های استیل از وزن بسیار کمی برخوردار هستند. به عبارتی دیگر لازم است بگوییم این نرده ها بر خلاف مقاومت بالا و ویژگی های درجه یکی که دارند، دارای وزن سبکی هستند که باعث شده جزء ایمن ترین نرده های پله معرفی شوند.

برای طراحی نرده های استیل راه پله محدودیتی در طراحی وجود ندارد و افراد می توانند با توجه به نظر و سلیقه ی خود آن ها را در هر شکل و طرحی سفارش دهند.

تنها ایراد نرده استیل به جا ماندن اثر انگشت بر روی آن است که می توان به راحتی با یک دستمال مرطوب آن را تمیز نمود. استیل کیفیت بالایی دارد و در تمام شرایط آب و هوایی می توان از آن برای ساخت نرده استفاده کرد، زیرا با گذشت زمان شفافیت و سطح براق آن کدر نخواهد شد. در صورت استفاده از نرده استیل برای راه پله می توانید کوچک ترین جزئیات معماری را به کار ببرید. اگر از یک ایده جدید برای طراحی راه پله استفاده کنید، فضایی مدرن و جذاب خواهید داشت. نا گفته نماند نرده استیل برای پله های شیشه ای، چوبی و سنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرده‌ها در سال‌های اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. از ویژگی این حفاظ‌ها سطح صاف، براق و صیقلی آن است. از نرده‌های آهنی سبک‌ترند. این نرده‌ها به راحتی تمیز می‌شوند و عمر بالایی دارند و به راحتی با فضاهای مختلف تطبیق می‌شوند.برای دریافت لیست قیمت نرده حفاظ راه پله تماس بگیرید.

حفاظ راه پله چوبی

چوب یک متریال طبیعی است که از درختان جنگلی به دست می آید و در حوزه ی معماری و ساختمان سازی کاربرد های فراوانی دارد. این متریال از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و حضور آن در فضا های مختلف زیبایی و جذابیت ایجاد می نماید.

اگر طرفدار سبک روستیک هستید مسلماً چوب را به عنوان یک عنصر اصلی در طراحی خانه خود استفاده کرده اید و از ظرافت و حس و حالی که به فضا می بخشد آگاه هستید. چوب کاربرد های بی شماری دارد و از یک قطعه دکوراتیو در منزل گرفته تا پانل های بزرگ دیواری همواره مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از قسمت هایی از خانه ها که کاربرد چوب به وفور در آن مشاهده می شود، نرده های راه پله است. نرده های چوبی نه تنها برای پله هایی که از چوب ساخته شده اند بلکه برای پله های سنگی و … هم مورد استفاده قرار می گیرند.

نرده چوبی

حتماً تا به حال نرده های چوبیِ راه پله را در جا های مختلفی با اشکال و طرح های متنوعی دیده اید و از زیبایی آن ها لذت بردید، تا جایی که حتی در بعضی جا ها که فاقد نمای زیبا و مناسب هستند، استفاده از نرده ی چوبی مناسب و زیبا می تواند زیبایی چشمگیری به آن ها ببخشد.

نرده چوبی راه پله طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است، زیرا چوب به دلیل داشتن طرح و بافت بی نظیر و منحصر به فرد خود زیبایی فوق العاده ای به فضا می دهد.

با استفاده از چوب المانی از طبیعت را وارد منزل خود می کنید و همواره با دیدن آن آرامش خواهید گرفت. علاوه بر آن چوب به عنوان عنصری طبیعی فضا را گرم تر کرده و صمیمیت را افزایش می دهد. باید بدانید تنها عیب چوب این است که با گذشت زمان جلای خود را از دست می دهد و بایستی آن را با جلا دادن و یا رنگ کردن اصلاح نمود. از این رو مراقبت و نگهداری از چوب امری بسیار ضروری است و می تواند به طول عمر نرده ها کمک کند.

نرده‌های چوبی برای محیط‌های داخلی و کلاسیک مناسب‌تر هستند؛ تنوع رنگی بالایی دارند و می‌توانند با اجزای خانه هماهنگی بیشتری داشته باشند و حس صمیمت بیشتری القا می‌کنند. در نگهداری از حفاظ چوبی راه پله باید دقت بیشتری خرج کرد. این نرده‌ها در محیط‌های مرطوب سریع‌تر فرسوده می‌شوند.

در معرفی نرده چوبی راه پله لازم است بگوییم عمدتاً از چوب های راش و روس در این حوزه استفاده می کنند. چوب راش و چوب روس از مقاوم ترین و بهترین چوب هایی هستند که هر یک دارای زیبایی مخصوصی هستند.

جالب است بدانید علاوه بر این که استفاده از نرده چوبی تنها محدود به پله های چوبی نمی شود و می توانید در پله های سنگی هم این مدل را نصب کنید، امکان ترکیب با نرده های دیگری نظیر نرده فلزی و یا شیشه ای هم وجود دارد که به نوبه ی خود از نمای منحصر به فردی برخوردار می شوند.

در واقع با خلاقیت و استفاده از المان های مدرن می توانید از نرده های چوبی راه پله، سازه ای تک و بسیار جذاب طراحی و سفارش دهید.

ساختار نرده های ترکیبی اصولاً بر اساس طرح های مینیمال شکل می گیرد و به خوبی با منازل امروزی سازگار است. نرده چوبی باغچه و نرده چوبی تراس می تواند حال و هوای خوبی به فضا ببخشد. همچنین استفاده از چند گلدان گل در کنار نرده چوبی، باعث گرما بخشی به فضای مورد نظر می شود.

حفاظ راه پله شیشه‌ای

این نرده‌ها به صورت صفحه‌های شیشه‌ای در کنار پله‌ها نصب می‌شوند و حالت ساده‌تری دارند. نرده شیشه‌ای برای فضاهای مدرن و کوچک‌تر گزینه مناسبی است. این نرده‌ها می‌توانند برای محیط‌های هنری گزینه‌ی مناسبی باشند. گرچه این محصولات از استحکام خوبی برخودار هستند اما باید دقت کرد که مورد ضربه قرار نگیرند.

برای ایمن سازی راه پله ی هر ساختمانی داشته باشید، نرده شیشه ای می باشد. نرده شیشه ای به واسطه ی شفافیتی که دارد علاوه بر داشتن جلوه ای خاص، ویژگی های مفید پر تعددی هم دارد.

یکی از جذاب ترین ویژگی های نرده شیشه ای راه پله، عبور نور از آن است که منجر به روشن شدن فضا می شود. اگر به شما بگویند می توان از شیشه برای حفاظت از راه پله استفاده کرد ممکن است کمی تعجب کنید، اما در صورتی که به سایت های طراحی دکوراسیون مدرن مراجعه نمایید قطعاً شما نیز شیشه را به عنوان متریالی ایده آل برای راه پله می پذیرید.

هر چند شیشه ماده ای شکننده است و در اثر ضربه به سرعت می شکند اما این ماده انواع مختلفی دارد که برای راه پله از نوع نشکن آن ها استفاده می شود. شیشه نشکن مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه دارد، از این رو به راحتی نمی شکند و امنیت را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

در واقع برای تامین امنیت راه پله از شیشه هایی مثل شیشه سکوریتی و لمینت استفاده می شود که در مقابل هر فشار و ضربه ای غیر قابل تغییر بوده و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

توجه داشته باشید مراحل نصب حفاظ های شیشه را حتماً باید به نصاب های کار بلد بسپارید، چرا که مراحل این کار بسیار حساس بوده و مستلزم رعایت نکات مختلفی می باشد تا شیشه ها به درستی و با اعمال ایمن سازی های لازم نصب شوند.

بد نیست بدانید شیشه هایی که برای نرده مورد استفاده قرار می گيرند با توجه به سیستم مهار کننده در نوع لمینت دو لایه و سکوریت تک لایه هستند.

این شیشه ها یا بدون پایه و به صورت یکپارچه و یا با پایه و گارد نصب می شوند. اگر بخواهیم انواع مدل های نرده شیشه ای را معرفی کنیم، می توانیم به نرده شیشه خور اکسپوز، نرده شیشه ای اسپیگات و نرده شیشه گیر فیکس پوینت اشاره نمائیم. این که با استفاده از این مدل شیشه ها می توان چشم اندازی کامل داشت، خود دلیل اصلی زیبایی و جذابیت این نرده ها است.

نرده راه پله شیشه ای

نرده راه پله شیشه ای

با نصب نرده های شیشه ای دیگر مانعی برای تماشای فضای پشت نرده نیست و می توانید از زیبایی فضا نهایت لذت را ببرید، بنابراین این مدل نرده ها برای جا هایی که دارای فضای بسیار زیبا و چشم نواز هستند مناسب می باشند. همچنین گفتنی است با نصب این مدل، از وفور نور و روشنایی بیشترین لذت را خواهید برد.

یراق آلاتی که برای نصب شیشه استفاده می شوند از جنس آلومینیوم و یا استیل ضد زنگ هستند و در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارند. ترکیب شیشه و استیل برای نرده راه پله بسیارایده آل است، زیرا علاوه بر تامین امنیت، زیبایی را برای مکان مورد نظر شما به ارمغان می آورند.

رفع راحت آلودگی ها و شستن آسان سطح نرده یکی از بهترین مزیت های نصب انواع نرده شیشه ای است. یعنی اگر در سطح نرده لکه و آلودگی وجود داشت، می توانید در عرض کم ترین زمان آن را شسته و یا پاک کنید.

نرده شیشه ای قابل اجرا در مناطق مختلف جغرافیایی است، زیرا این نرده ضد زنگ، ضد آب و ضد خش بوده و به مرور زمان کیفیت خود را از دست نمی دهد. علاوه بر آن لوکس و زیبا به نظر می آید و نور لازم را برای محیط فراهم می کند. ظرافت و شفافیت شیشه در مقایسه با سایر مصالح بالاتر است، به همین دلیل در طراحی مدرن امروز از این متریال برای ساخت نرده به وفور استفاده می شود.

حفاظ راه پله سنگی

نرده‌های سنگی جزو محکم‌ترین نوع حفاظ راه پله هستند. قیمت نرده حفاظ راه پله سنگی از همه گران‌تر است و در طول سالیان متمادی باقی می‌ماند. این نرده‌ها به دلیل اشغال کردن فضای بیشتر برای محیط‌های باز و بزرگ استفاده می‌شوند و باید با ساختمان مورد نظر هماهنگی داشته باشند تا زیبایی دوچندان به محیط بدهند.

انواع نرده راه پله

ویژگی‌های حفاظ راه پله با کیفیت 

حفاظ راه پله با کیفیت باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد و این ویژگی‌ها لزوما به خود نرده برنمی‌گردند که در زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مواد اولیه مناسب

همان‌طور که در بالا گفته شد که جنس نرده‌ها با همدیگر متفاوتند. چیزی که موجب افزایش کیفیت، ماندگاری و دوام نرده‌ها می‌شود استفاده از مواد اولیه مرغوب است. نرده چه چوبی، استیل، فلزی یا سنگی باید از مواد خام با کیفیت تهیه شده باشد.

نصب صحیح 

برای نصب کردن نرده‌ها باید از افراد متخصص در این زمنیه کمک بگیرید تا ضمن نصب نرده به صورت استاندارد از آسیب دیدن نرده خود جلوگیری کنید. در بعضی مواقع پس از نصب قابلیت جابجایی دوباره نرده وجود ندارد و صورت انجام این کار به نرده و پله خسارت وارد می‌شود. بنابراین نصیب صحیح کیفیت کارتان را بالاتر می برد و میزان ایمنی را بیشتر می‌کند. برای دریافت لیست قیمت نرده حفاظ راه پله تماس بگیرید.

ارتفاع استاندارد

هدف اصلی نرده‌ها ایجاد محافظ برای افراد است و در کنار ایجاد امنیت روی نمای محیط هم تاثیرگذار هستند به همین دلیل، وجودِ هم‌زمانِ دو مولفه‌ی زیبایی و رعایت استاندارد باعث می‌شود تا محافظ راه پله ارزش بالاتری پیدا کند. اگر نرده راه پله زیبا و چشم‌گیر باشد اما دارای اصول استاندارد نباشد عملاً قابل استفاده نخواهد بود و از انجام وظیفه اصلی خود جا می‌ماند. ارتفاع استاندارد محافظ راه پله از لبه‌ی پله دست‌کم باید هشتاد سانتی‌متر باشد. هم‌چنین فاصله بین اجزای عمودی نرده نباید از یازده سانتی‌متر کمتر باشد.

نکات لازم برای خرید نرده راه پله مناسب با قیمت مناسب

خرید نرده راه پله یکی از مهم ترین بخش های تهیه ملزومات ساختمانی است که باید به طور ویژه ای به آن بپردازید. نکات مهم خرید نرده راه پله شامل موارد بسیار مهمی است که اگر آن ها را جدی نگیرید، بدون شک تجربه ی نا مطلوبی خواهید داشت.

در واقع با توجه به یک سری نکات مهم و موثر که کار چندان پیچیده ای هم نیست، می توانید بهترین نرده ها را برای راه پله ی هر ساختمانی تهیه کنید.

در دنیایی قرار داریم که صنعت ساخت و ساز به ویژه طراحی داخلی و خارجی بسیار رونق یافته است و هر روز شاهد انواع مختلف طرح ها و ایده ها هستیم.

راه پله و پله ها به عنوان یکی از بخش های اصلی ساختمان بسیار جلوی دید هستند و همین موضوع اهمیت آن ها را در طراحی فضا های داخلی و خارجی دوچندان می کند. نرده یکی از اجزای اصلی هر راه پله ای است و فرقی نمی کند که در چه محیط و فضایی قرار داشته باشیم، زیرا باید در انتخاب نوع مناسب آن برحسب زیبایی و کیفیت دقت لازم را اعمال کنیم.

خرید نا آگاهانه نه تنها منجر به انتخاب نمونه های غیر استاندارد و نا مناسب می شود، بلکه حتی ممکن است در صورتی که نمونه ی درجه یکی را انتخاب کردید، با شرایط پله و ساختمان شما سازگار نباشد، بنابراین دانستن نکات مهم در خرید نرده راه پله برای رسیدن به یک آگاهی مناسب بسیار لازم و حیاتی است. ما در ادامه به شما کمک می کنیم گام های درستی در این مسیر بردارید و با توجه به موثر ترین نکات بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای خرید نرده راه پله به ضوابط و قوانین ارتفاع دقت کنید

در انتخاب نرده راه پله تنها عامل موثر نظر و سلیقه ی شما نیست، زیرا برای نصب و اجرای این سازه مقررات مختلفی تنظیم شده اند که بایستی حتماً مورد توجه قرار بگیرند.

در واقع این مقررات صرفاً جهت تامین ایمنی فضا و استفاده از نرده های استاندارد به وجود آمده اند تا از انتخاب های نادرستی که ممکن است هر خریداری دچار آن شود، جلوگیری کنند.

مهم ترین مسئله دقت و توجه به ارتفاع نرده راه پله است، به همین دلیل باید در زمان ساخت و اجرای پله ها و نرده آن، به ارتفاع مجاز نرده دقت شود تا مطابق با مقررات ملی ساختمان باشد.

راه ‌پله بخش مهم هر ساختمان به حساب می آید، به طوری که در ساخت و تائید نهایی ساختمان به عنوان برگه پایان کار، رعایت ضوابط راه پله بسیار مهم است. ارتفاع نرده ها با توجه به سلیقه ی کارفرما و نوع کاربری نرده (نوع ساختمانی که راه پله در آن وجود دارد) مشخص می شود. البته گفتنی است شهرداری اندازه ی ارتفاع استاندارد نرده راه پله را تعیین کرده و همواره با توجه به آن بررسی های لازم را انجام می دهد.

بر اساس استاندارد های موجود در قوانین مربوط به ارتفاع نرده راه پله، ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر مناسب ترین اندازه است که با توجه به ارتفاع پله و موقعیت مکانی آن ها متغیر می باشد. در تعیین این استاندارد همواره تمام اقشار و گروه سنی در نظر گرفته شده اند تا در نهایت نرده ای مناسب برای همه نصب شود.

اگر نرده ها بر اساس استاندارد های تعیین شده ساخته و نصب شوند علاوه بر امنیتی که ایجاد می کنند زیبایی فضا را نیز دوچندان می نمایند. بر اساس مقررات ملی ساختمان، تمامی اجزای ساختمان از پی ریزی تا ارتفاع نرده ها دارای ضوابط و استاندارهایی هستند که باید رعایت شوند تا یک ساختمان بتواند برگه پایان کار خود را دریافت نماید

لازم به ذکر است اگر می خواهید برای راه پله ی داخلی خانه نرده نصب کنید باید هم قسمت پا گرد و هم قسمت پله ها دارای ارتفاعی بیشتر از ۹۰ سانتی متر باشند. در حالی که ارتفاع مناسب برای ساختمان ها تجاری و اداری در قسمت پله ها ۹۰ و در قسمت پاگرد ۱۱۰ سانتی متر هم می تواند باشد.

چند نکته ی تکمیلی برای انتخاب بهترین نرده

حالا که با انواع نرده راه پله و ارتفاع مناسب آن آشنا شدید، لازم است به چند نکته ی دیگر که به عبارتی نکات تکمیلی برای اتنخاب و خرید بهترین نرده راه پله هستند اشاره کنیم، نکاتی که هر کدام به نوبه ی خود تاثیر بسزایی در کیفیت خرید شما دارند:

 • نرده هایی که برای فضای بیرونی هستند باید خصوصیات مجزایی نسبت به نرده های فضای داخلی داشته باشند، پس هنگام خرید حتما به این موضوع توجه کرده و آن را مطرح کنید تا فروشنده پیشنهاد های مناسبی ارائه دهد.

 • List Itemنرده هایی که سطوحی صاف و بدون برآمدگی و یا تو رفتگی دارند، مناسب تر هستند زیرا از بروز اتفاقات آسیب زا جلوگیری می کنند. گفتنی است در صورتی که برآمدگی و یا تو رفتگی ای هم وجود داشته باشد باید منحنی و یا صیقلی باشد تا مانع از بروز هر گونه آسیبی شود.

 • همان طور که ذکر شد طرح نرده باید متناسب با سبک نما و دکوراسیون ساختمان انتخاب می شود. از آن جایی که جزئیات در سبک کلاسیک حرف اول را می زند؛ پایه ها و ایستگاه نرده هایی که با این سبک هماهنگ هستند، دارای کنده کاری و منبت کاری هستند. در سبک معاصر نیز باید نمونه هایی که پایه های ساده با جزئیاتی کمتر از سبک کلاسیک دارند را انتخاب کنید. و اما برای سبک مدرن ایستگاه ها فاقد جزئیات بوده و پنل شیشه ای جایگزین پایه ها می گردد. گفتنی است مواردی که گفتیم تنها چند مثال برای انواع و اقسام سبک ها هستند.

 • تناسب رنگ نیز از نکات مهم دیگر در انتخاب بهترین نرده راه پله است، زیرا رنگ این بخش از هر ساختمانی تاثیر بسزایی بر ظاهر و دکوراسیون آن می گذارد.

 • و در آخر لازم است به یکی از مهم ترین نکات یعنی قیمت انواع نرده راه پله اشاره کنیم. در واقع بهتر است در کنار بررسی معیار های کیفی و ظاهر، قیمت همه ی مدل های مد نظر خود را بپرسید، جچا که هر مدل و سبکی از قیمت مجزایی برخوردار است. با توجه به این نکته در نهایت می توانید بر اساس بودجه ی خود بهترین مدل را انتخاب کنید.

 • لینک کوتاه مطلب:https://bit.ly/3tvgnX5

برای خرید بهترین نرده راه پله کارشناسان ما همیشه آماده به ارائه خدمت هستند و درگاه های خرید را در اختیار همه ی متقاضیان گذاشته ایم، به نحوی که با کمی وقت می توانید درجه یک ترین نرده را برای راه پله هر ساختمانی تهیه کنید.

سوالات متداول

خرید نرده راه پله از صنایع حفاظ لند چه مزایایی دارد؟

اسید شویی قبل از رنگ کاری، استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک ،طرح های متنوع و زیبا، جوشکاری CO2 دوطرفه و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه.

بهترین نوع نرده راه پله کدام است؟

انتخاب نوع نرده وابسته به سلیقه کارفرما، محل و موقعیت پروژه متفاوت است. شما میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان ما به شماره 02128425196 مشاوره داشته باشید.

برای رنگ کاری نرده راه پله از چه نوع رنگی استفاده می شود؟

باکیفیت ترین نوع رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای.

حفاظ لند از چه نوع جوشکاری در نرده راه پله استفاده می کند؟

تمام جوشکاری ها بصورت جوش دوطرفه CO2 انجام می شود.

مراحل عقد قرارداد

 1. ارسال پیش فاکتور

  پس از مشاوره و بازدید، پیش فاکتور ارسال می شود.

 2. عقد قرارداد

  بعد از پرداخت پیش فاکتور، عقد قرارداد می کنیم.

12 دیدگاه دربارهٔ «نرده راه پله | لیست قیمت 12 اردیبهشت 1400»

 1. میثم مومی وند

  ممنونم از مطالب مفیدی که در سایت قرار دادین تا بتونیم ازشون استفاده کنیم و اطلاعاتمون بره بالا و هم در انتخاب به ما خیلب کمک می کنه که با اطلاعات خربد انجام بدیم . فوق الغاده مطالب اموزنده ی بودن و من با اینکه اصلا هیچ سر رشته ای تو ایت زمینه ندارم ولی خیلی از سایتتون یاد گرفتم . امیدوارم که کیفیت کارتون هم به اندازه ی سایت و مطالب خوبتون ، خوب باشه .
  انشالااه خدا به کسب و کارتون برکت بده و هر روز موفق تر از دیروز عمل کنین. خسته نباشید . عالیییییییییی بود عالی

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما جناب اقای مومی وند عزیز
   امیدوارم‌حالتوم خوب و‌ خوش باشه
   ممنونم از اینکه حوصله ره خرج دادین و‌ مطالب سایت رو‌مطالعه کردید
   خوشحالیم از این که مطالب براتون مفید واقع شده و باعث گذاشتن چنین کامنتی شده است
   ما در مجموعه ی حفاظ لند سعی بر ان داریم‌که بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت به کشتربت عزیزمون ارايه کنیم
   انشاالله در اینده از ما خرید بفرمایید متوجه کیفیت محصولات ما خواهید شد
   ممنونم
   ممنونم از همراهی گرم و صمیمانه ی شما
   انشاالله در تمام مراحل زندگی پیروز باشید
   روزگار به کام‌
   خدا نگهدار

 2. سلام و درود
  واقعا عکسهایی که گذاشتین کارهای اجرا شده ی سرکت خودتون است؟
  واقعا بسیار زیبا و جذاب هستند
  ادم می مونه کدوم رو‌انتخاب بکنه
  خیلی با ظرافت و تمیز و با سلیقه کار شدند
  من ساختمانم در حال ساخت هست و اگر به نرحله ی نازک کاری و نصب حفاظ در و نرده راه پله و خفاظ بالکن برسم‌حتما با شرکت شما تماس خواهم گرفت

  ممنونم از سایت بسیار خوبتون و اطلاعات مفیدتون
  باید یه دست مریزاد به تمامی عوامل صنایع حفاظ لند بگم که مشخصه بسیار با نظم هستند و کار اصولی انجام میدهند
  انشاالله موفق و‌ موید باشین

  1. سلام و‌عرض ادب خدمت شما جناب اقای جوادی عزیز
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   اکثر کارهایی که در سایت اپلود شده کار اجرایی تیم حفاظ لند می باشد و شما برای دریافت کاتالوگ کامل محصولات ما می توانید با شماره ی 02128425196 تماس بگیرید تا همکارانم براتون فایل کاتالوگ ها رو ارسال کنین
   هم چنین برای اندازه گیری و هماهنگی وقت بازدید خود می تونین با شماره ای که گفته شد تماس حاصل بفرمایید
   برای انجام کارهای حفاطتی پروژه ی در حال ساختتون در خدمتتون هستیم
   ممنونم از الطاف شما
   روز خوبی داشته باشید
   خدا نگهدار

 3. سلام و روز بخير خدمت شما
  من يه ساختمان در حال ساخت دارم كه براي راه پله ي اون دنبال حفاظ پله مي گشتم كه با شركت شما اشنا شدم
  با توجه به اينكع بودجه اي كه براي اين كار در نظر گرفته شده بسيار محدوده
  ميخواهم بدونم كه شما چه پيشنهادي مي دهيد كه هم به لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه باشد و هم ايمني لازم رو داشته باسد
  كدوم مدلهاتون سبك ترين مدل بين نرده هاتون هست ؟
  براي دريافت مشاوره رايگان با چه شماره اي مي تونم تماس بگيرم
  ممنونم ميشم از راهنمايي هاي شما در اين زمينه بهره مند شم

  1. سلام‌
   ‌عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   حفاظ نرده راه پله ی ما در مدل های مدرن قرفورژه لوکس و سی ان سی تولید می سود که حفاظ راه پله ی مدرن از بین ان ها دارای قیمت مناسب تر می باشد و وزن کارها هم نسبت به کارهای دیگه بسیار سبک هستند و از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشند
   برای دریافت کاتالوگ کامل محصولات و لیست قیمت و‌ تعیین وقت مشاوره و وقت بازدید می تونین با شماره ی 02128425196 تماس بگیرید
   ممنونم از هم اهی شما
   امیدوارم خوب راهنماییتون کرده باشم
   روزتون بخیر

 4. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی – خبراین

 5. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی - پاساردز

 6. سلام خسته نباشید میگم خدمت شما و همه ی عوامل حفاظ لند
  ساختمانی در خیابان سهروردی دارم‌که حدودا پنجاه و هفت عدد پله در راه پله دارد و با توجه به این که نمای ساختمان و‌کاا سبک ساختمان مدرن است از نرده ی راه پله ی مدرن می خوام استفاده کنم و عین همون حفاظ ها رو‌می خوام برای بالکن هم استفاده کنم که باهم هماهنگ باشند
  برای این که کاتالوگ کامل محصولاتتون رو ببینم برای چه شماره ای پیام بفرستم ؟
  ممنون می سم راهنماییم بفرمایید
  در اخر بسیار سپاس گزارم از سایت مفید و خوبتون
  روزگار به کام
  خدا نگهدار

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما جناب آقای شالچی عزیز
   امیدوارم که حالتون خوب باشه برای دریافت کاتالوگ محصولات ما به خصوص در حفاظ‌های راه پله مدرن می توانید با شماره 02128425196 تماس بگیرید تا کارشناسان از طریق تلگرام و واتساپ آنها را براتون ارسال کنند تا ببینید و بتونید از بین آنها انتخاب فرمایید حفاظ های مدرن دارای تنوع بسیار بالایی می باشد که می توانید هر یکی از آنها را که انتخاب کنید براتون بسازیم برای اینکه کارشناس بیان برآورد هزینه انجام بدن باید با شماره 02128425196 تماس بگیرید و آدرس دقیق تون رو محبت کنید که کارشناسان بیان و شرایط پروژه را ببینن و اندازه ها را برداشت کنند بازدید برای تهران به صورت کاملاً رایگان انجام میشه که میتونید این خدمات استفاده کنید همچنین امکان زدن مدلی که برای حفاظ راه پله انتخاب می کنید روی بالکن نیز وجود دارد که با یکدیگر هماهنگ کامل داشته باشد
   ممنونم از همه شما امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم روزتون بخیر خدانگهدار

 7. ايمان لو

  سلام
  خوبين
  من براي واحد دوبلكسم يه نرده ي راه پله مي خوام كه چون قراره در فضاي داخلي نصب بشه مي خوام خيلي لوكس و زيبا باشه
  و قيمت برام اهميتي نداره ولي كيفيت كار خيلي برايم مهمه
  حدودا هجده تا پله داريم كه به صورت گرده و دو طرف پله بايد حفاظ بخوره
  مي خواستم بدونم ايا شما حفاظ نرده ي راه پله ي گرد هم كار مي كنين يا فقط صاف؟
  براي گرفتن وقت بازديد كه كارشناستون بياد و اندازه ها وا بر داره با چه كسي و با چه شماره اي بايد تماس بگيرم؟
  لطفا راهنمايي كنين

 8. سلام و عرض ادب خدمت شما جناب آقای ایمان بو عزیز
  امیدوارم که حالتون خوب باشه
  برای دریافت کاتالوگ محصولات ما میتوانید با شماره 02128425196 تماس بگیرید و شماره تلگرام و واتساپ خودتون و محبت کنید تا کارشناسان براتون آن ها را ارسال کنند و بتونین بین مدلها انتخاب داشته باشید
  نرده راه پله به صورت گرد هم ما تولید می‌کنیم که جزو تخصصی ترین کارهای ما می باشد و اینکه برای اینکه کارشناسان بیان بازدید انجام بدن آدرس خودتون رو به کارشناس فروش ما بدین تا براتون وقت بازدید هماهنگ کنند و خدمتتان برسن برای هم بازدید و هم دیدن شرایط پروژه روز خوبی داشته باشید خدانگهدار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا