نرده راه پله و مناسب ترین مدل های آن

نرده راه پله (Fences staircases) وسیله‌ای است که هدف اصلی آن ایجاد تکیه‌گاهی برای عبور از پله‌ها و به وجود آوردن امنیت است. امروزه نرده راه پله تنها یک وسیله حفاظتی تلقی نمی‌شود؛ بلکه نرده‌های راه پله نوعی دکوراسیون هم به شمار می‌آیند. بنابراین برای انتخاب و نصب حفاظ راه پله باید به برخی از نکات توجه خاصی داشت. در این مقاله می‌خواهیم ضرورت وجود نرده راه پله و انواع نرده‌ها همچنین ویژگی‌های مختلف آن‌ها را بررسی کنیم. در انتهای این مطلب قادر خواهیم بود تا نرده‌ای متناسب با محیط مورد نظرمان با قیمت نرده حفاظ راه پله مناسب را انتخاب کنیم.

نرده راه پله
نرده راه پله

ضرورت استفاده از نرده راه پله

راه پله‌ها راهی برای ارتباط بین طبقات مختلف ساختمان هستند و در طول روز مکرراً از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین لازم است مانند سایر اجزای ساختمان‌ها، امنیت راه‌ پله‌ها هم تامین شود تا میزان خطرات را برای افرادی که مداوماً از راه پله استفاده می‌کنند کاهش دهد. این موضوع برای فضاهایی که کودکان در آن رفت‌وآمد می‌کنند مسئله‌ی حیاتی‌تری است. وسیله‌ای که برای حفاظت هنگام عبور از راه‌ پله‌ها طراحی و تولید می‌شود حفاظ راه پله است که انواع بسیار گوناگونی دارد. غالبا راه پله‌ای که بیشتر از چهار پله داشته باشد باید دارای نرده باشد. بعضی از راه پله‌ها از یک طرف به دیوار محدودند و بعضی از هر دو طرف خالی هستند؛ در این مواقع نصب نرده راه پله ضروری است.

مدل های مختلف نرده راه پله

نرده راه پله هم مانند تمام تجهیزات دیگر دارای انواع مختلفی هستند و این انواع طیف سلیقه‌ای افراد مختلف را پوشش می‌دهند. از طرفی تنها سلیقه نیست که تعیین کننده‌ی نوع نرده است، هماهنگی با دکوراسیون هم روی انتخاب نوع نرده راه پله موثر است. انواع نرده‌ها در طرح‌های متنوعی طراحی می‌شوند و در بازار به فروش می‌رسند که در زیر به چند نمونه مشهورتر آن‌ها می‌پردازیم.

نرده راه پله ساده

این نرده‌ها متداول‌ترین نوعی هستند که برای راه پله‌ها استفاده می‌شوند و عموما فلزی هستند. نرده راه پله‌ی ساده شامل خطوط افقی و عمودی است که به دلیل قیمت اقتصادی این نرده های حفاظ راه پله، هماهنگی با محیط‌های مختلف و برآوردن هدف اصلی که ایجاد امنیت است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی این حفاظ‌ها دارای اشکال و پیچیدگی‌های بیشتر هستند و برای افراد ساده‌پسند مناسبند.

رنگ نرده راه پله

نرده راه پله فرفورژه

حفاظ‌های راه پله فرفورژه از شکل دادن به فلزِ شکل‌پذیرِ آهن ساخته می‌شوند. این نرده‌ها شکل‌های بسیار متنوع و جذابی دارند که نمای شیک و زیبایی را به دکوراسیون ساختمان می‌دهند. گاهی خطوط داخل حفاظ راه پله فرفورژه پیچ‌وتاب‌هایی دارد که به یک تابلوی نقاشی شباهت پیدا می‌کند. این نرده‌ها به دلیل شلوغی طرح‌های داخلی نسبت به سایر حفاظ‌ها با محیط‌های سنتی هم‌خوانی بیشتری دارند. قیمت نرده حفاظ راه پله فرفورژه نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر است چرا که مواد اولیه بیشتر و مرغوب‌تری برای ساخت این نرده‌ها مصرف می‌شود.

حفاظ راه پله مدرن

نرده راه پله مدرن با توجه به اسمش برای فضاهای جدیدتر طراحی شده‌اند و اکثرا دارای اشکال هندسی گوناگون هستند که ساده و مینیمال هستند و لزوما از یک الگوی خاص پیروی نمی‌کنند. نرده راه پله مدرن برای فضاهایی که در آن از عناصر مدرن و جدید استفاده شده است بسیار مناسب است و به دلیل سادگی ظاهری برای مکان‌های کوچک گزینه‌ی خوبی تلقی می شود.

انواع نرده‌های راه پله از نظر جنس

علاوه بر طراحی‌های گوناگون، نرده‌های راه‌ پله‌ دارای جنس‌های مختلفی هم هستند. در ادامه انواع آن‌ها را بررسی می‌کنیم. قیمت حفاظ راه پله  هم به طرح و هم به جنس آن بستگی دارد. متریال‌های مرغوب‌تر قیمت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. از طرفی ظرافت کار و ماندگاری حفاظ هم تاثیر به‌سزایی روی قیمت نرده راه پله می‌گذارد.

حفاظ های راه‌پله فلزی : نرده‌های فلزی به دو نوع نرده استیل و نرده آهنی تقسیم می‌شوند.

نرده آهنی

نرده‌های آهنی از زمان‌های دور برای حفاظت راه پله‌ها استفاده می‌شدند و استحکام بالایی دارند. از طرف دیگر این نرده‌ها نیاز به مراقبت دارند و باید هر چند وقت یک بار رنگ‌آمیزی شوند تا دچار فرسایش و زنگ‌زدگی نشوند. نرده‌های آهنی به دلیل خاصیت شکل‌پذیری این فلز، می‌توانند نقش‌ونگارهای مختلفی را بسازند.

نرده پله دوبلکس

نرده استیل

این نرده‌ها در سال‌های اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. از ویژگی این حفاظ‌ها سطح صاف، براق و صیقلی آن است. از نرده‌های آهنی سبک‌ترند. این نرده‌ها به راحتی تمیز می‌شوند و عمر بالایی دارند و به راحتی با فضاهای مختلف تطبیق می‌شوند.برای دریافت لیست قیمت نرده حفاظ راه پله تماس بگیرید.

حفاظ راه پله چوبی

نرده‌های چوبی برای محیط‌های داخلی و کلاسیک مناسب‌تر هستند؛ تنوع رنگی بالایی دارند و می‌توانند با اجزای خانه هماهنگی بیشتری داشته باشند و حس صمیمت بیشتری القا می‌کنند. در نگهداری از حفاظ چوبی راه پله باید دقت بیشتری خرج کرد. این نرده‌ها در محیط‌های مرطوب سریع‌تر فرسوده می‌شوند.

حفاظ راه پله شیشه‌ای

این نرده‌ها به صورت صفحه‌های شیشه‌ای در کنار پله‌ها نصب می‌شوند و حالت ساده‌تری دارند. نرده شیشه‌ای برای فضاهای مدرن و کوچک‌تر گزینه مناسبی است. این نرده‌ها می‌توانند برای محیط‌های هنری گزینه‌ی مناسبی باشند. گرچه این محصولات از استحکام خوبی برخودار هستند اما باید دقت کرد که مورد ضربه قرار نگیرند.

حفاظ راه پله سنگی

نرده‌های سنگی جزو محکم‌ترین نوع حفاظ راه پله هستند. قیمت نرده حفاظ راه پله سنگی از همه گران‌تر است و در طول سالیان متمادی باقی می‌ماند. این نرده‌ها به دلیل اشغال کردن فضای بیشتر برای محیط‌های باز و بزرگ استفاده می‌شوند و باید با ساختمان مورد نظر هماهنگی داشته باشند تا زیبایی دوچندان به محیط بدهند.

انواع نرده راه پله

ویژگی‌های حفاظ راه پله با کیفیت 

حفاظ راه پله با کیفیت باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد و این ویژگی‌ها لزوما به خود نرده برنمی‌گردند که در زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مواد اولیه مناسب

همان‌طور که در بالا گفته شد که جنس نرده‌ها با همدیگر متفاوتند. چیزی که موجب افزایش کیفیت، ماندگاری و دوام نرده‌ها می‌شود استفاده از مواد اولیه مرغوب است. نرده چه چوبی، استیل، فلزی یا سنگی باید از مواد خام با کیفیت تهیه شده باشد.

نصب صحیح 

برای نصب کردن نرده‌ها باید از افراد متخصص در این زمنیه کمک بگیرید تا ضمن نصب نرده به صورت استاندارد از آسیب دیدن نرده خود جلوگیری کنید. در بعضی مواقع پس از نصب قابلیت جابجایی دوباره نرده وجود ندارد و صورت انجام این کار به نرده و پله خسارت وارد می‌شود. بنابراین نصیب صحیح کیفیت کارتان را بالاتر می برد و میزان ایمنی را بیشتر می‌کند. برای دریافت لیست قیمت نرده حفاظ راه پله تماس بگیرید.

ارتفاع استاندارد

هدف اصلی نرده‌ها ایجاد محافظ برای افراد است و در کنار ایجاد امنیت روی نمای محیط هم تاثیرگذار هستند به همین دلیل، وجودِ هم‌زمانِ دو مولفه‌ی زیبایی و رعایت استاندارد باعث می‌شود تا محافظ راه پله ارزش بالاتری پیدا کند. اگر نرده راه پله زیبا و چشم‌گیر باشد اما دارای اصول استاندارد نباشد عملاً قابل استفاده نخواهد بود و از انجام وظیفه اصلی خود جا می‌ماند. ارتفاع استاندارد محافظ راه پله از لبه‌ی پله دست‌کم باید هشتاد سانتی‌متر باشد. هم‌چنین فاصله بین اجزای عمودی نرده نباید از یازده سانتی‌متر کمتر باشد.

نکات لازم برای خرید نرده راه پله مناسب با قیمت مناسب

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد می‌توانید برای انتخاب نرده‌ای مناسب و به‌صرفه اقدام کنید. در صورت وجود بودجه بیشتر می‌توانید نرده‌ مورد نظر خود را به طراحان سفارش دهید. برای انتخاب نرده‌ای که با عناصر محیط هم‌خوانی داشته باشد با افراد مختلف مشورت کنید و نظر دیگران را بپرسید تا انتخاب بهتری داشته باشید. همچنین برای تهیه حفاظ راه پله به مراکز معتبر مراجعه کنید.

سوالات متداول

خرید نرده راه پله از صنایع حفاظ لند چه مزایایی دارد؟

اسید شویی قبل از رنگ کاری، استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک ،طرح های متنوع و زیبا، جوشکاری CO2 دوطرفه و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه.

بهترین نوع نرده راه پله کدام است؟

انتخاب نوع نرده وابسته به سلیقه کارفرما، محل و موقعیت پروژه متفاوت است. شما میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان ما به شماره 02128425196 مشاوره داشته باشید.

برای رنگ کاری نرده راه پله از چه نوع رنگی استفاده می شود؟

باکیفیت ترین نوع رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای.

حفاظ لند از چه نوع جوشکاری در نرده راه پله استفاده می کند؟

تمام جوشکاری ها بصورت جوش دوطرفه CO2 انجام می شود.

مراحل عقد قرارداد

 1. ارسال پیش فاکتور

  پس از مشاوره و بازدید، پیش فاکتور ارسال می شود.

 2. عقد قرارداد

  بعد از پرداخت پیش فاکتور، عقد قرارداد می کنیم.

5 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره نرده راه پله و جدیدترین مدل های آن»

 1. میثم مومی وند

  ممنونم از مطالب مفیدی که در سایت قرار دادین تا بتونیم ازشون استفاده کنیم و اطلاعاتمون بره بالا و هم در انتخاب به ما خیلب کمک می کنه که با اطلاعات خربد انجام بدیم . فوق الغاده مطالب اموزنده ی بودن و من با اینکه اصلا هیچ سر رشته ای تو ایت زمینه ندارم ولی خیلی از سایتتون یاد گرفتم . امیدوارم که کیفیت کارتون هم به اندازه ی سایت و مطالب خوبتون ، خوب باشه .
  انشالااه خدا به کسب و کارتون برکت بده و هر روز موفق تر از دیروز عمل کنین. خسته نباشید . عالیییییییییی بود عالی

 2. سلام و درود
  واقعا عکسهایی که گذاشتین کارهای اجرا شده ی سرکت خودتون است؟
  واقعا بسیار زیبا و جذاب هستند
  ادم می مونه کدوم رو‌انتخاب بکنه
  خیلی با ظرافت و تمیز و با سلیقه کار شدند
  من ساختمانم در حال ساخت هست و اگر به نرحله ی نازک کاری و نصب حفاظ در و نرده راه پله و خفاظ بالکن برسم‌حتما با شرکت شما تماس خواهم گرفت

  ممنونم از سایت بسیار خوبتون و اطلاعات مفیدتون
  باید یه دست مریزاد به تمامی عوامل صنایع حفاظ لند بگم که مشخصه بسیار با نظم هستند و کار اصولی انجام میدهند
  انشاالله موفق و‌ موید باشین

 3. سلام و روز بخير خدمت شما
  من يه ساختمان در حال ساخت دارم كه براي راه پله ي اون دنبال حفاظ پله مي گشتم كه با شركت شما اشنا شدم
  با توجه به اينكع بودجه اي كه براي اين كار در نظر گرفته شده بسيار محدوده
  ميخواهم بدونم كه شما چه پيشنهادي مي دهيد كه هم به لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه باشد و هم ايمني لازم رو داشته باسد
  كدوم مدلهاتون سبك ترين مدل بين نرده هاتون هست ؟
  براي دريافت مشاوره رايگان با چه شماره اي مي تونم تماس بگيرم
  ممنونم ميشم از راهنمايي هاي شما در اين زمينه بهره مند شم

 4. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی – خبراین

 5. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی - پاساردز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا