درب فلزی و مدل های جدید آن

درب فلزی (Iron door) یکی از انواع درب‌های پر کاربرد در ساختمان‌ها و محوطه‌های مختلف می‌باشد. این درب همان‌طور که از نامش پیداست از فلز (اغلب آهن) ساخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بحث و بررسی در خصوص درب فلزی و قیمت بپردازیم. از آن‌جا که امروزه درب به عنوان یکی از المان‌های اساسی در معماری ساختمان شناخته می‌شود، موضوع را از جهت‌های مختلفی مورد توجه قرار می‌دهیم.

خواهید دید که این درب‌ها چه ویژگی‌هایی داشته و انواع مختلف آن‌ها را خواهید شناخت. اگر قصد انتخاب نوع درب برای ورودی محوطه‌ی خانه، حیاط یا ورودی ساختمان را دارید، بهتر است درب فلزی را به عنوان یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب، بشناسید. برای اطلاع از آخرین قیمت درب فلزی و آهنی تماس بگیرید.

مدل درب فلزی ورودی ساختمان

ویژگی‌های درب فلزی

استفاده از فلز به ویژه در ساخت بخش‌های مختلف خانه و ساختمان رواج فراوانی دارد. از این رو این ماده یکی از انتخاب‌های مناسب برای ساخت درب‌های ورود می‌باشد. علت این امر وجود ویژگی‌های مختلف فیزیکی مناسب برای این منظور می‌باشد. در ادامه قصد داریم ویژگی‌های این نوع درب را از نظر بگذرانیم. با همراه باشید.

درب فلزی محکم؛ امنیت بالا

یکی از مقوله‌های بسیار مهم در ساخت‌وساز ساختمان‌ها، توجه به امنیت می‌باشد. امنیت در حقیقت زمانی ایجاد می‌شود که امکان هیچ گونه تعرضی به محیط خانه و ساختمان وجود نداشته باشد. برای فراهم آوردن امنیت پارامترهای مختلفی را می‌توان رعایت کرد. از جمله‌ی این موارد که بی‌شک به خوبی با آن‌ها آشنا هستید می‌توان به استفاده از سیستم‌های نظارتی، حفاظ پنجره و درب، حفاظ روی دیوار و … اشاره کرد. اما یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان که نقش مهمی در جلوگیری از ورودهای غیرمجاز را دارد، خود درب اصلی است.

به همین دلیل استحکام کافی یکی از لازمه‌های درب می‌باشد. یکی از مزایای درب‌ فلزی استحکام مناسب آن‌ می‌باشد. به این ترتیب که این درب‌ها به دلیل دارا بودن ساختاری صلب و مستحکم، در برابر تغییر شکل و نفوذ بسیار کارآمد هستند. از طرفی امکان نصب انواع قفل‌های ایمن و محکم بر روی این درب‌ها امنیت آن‌ها را بالاتر می‌برد. برای دریافت لیست قیمت درب فلزی تماس بگیرید.

رنگ درب حیاط

زیبایی درب فلزی

گاهی هنگامی که در حال قدم زدن در کوچه هستید کافی‌ست نگاهی به درب خانه‌های مختلف بیندازید. شاید کمی به قبل‌تر بروید به یادتان بیاید که هیچ‌گاه چنین تنوعی را در میان انواع درب‌ها ندیده‌اید. اما حقیقت امر این است که امروزه طراحی درب به یکی از مسائل بسیار مهم بدل شده است. انواع درب‌ها چه فلزی، آهنی و … در انواع طرح‌ها تولید می‌شوند.

درب‌های فلزی نیز به نوبه‌ی خود از تنوع بالایی برخوردارند و مدل‌های گوناگون آن زیبایی خاص خود را دارند. زیبایی و تنوع این درب‌ها از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی می‌باشد. به عنوان مثال می‌توان این درب‌ها را بر اساس اندازه، ظریف کاری انجام شده بر روی آن‌ها، مشبک بودن یا نبودن و … مورد توجه قرار داد. ساخت و طراحی زیبا در کنار انتخاب رنگ و رنگ‌آمیزی حرفه‌ای، از درب‌های فلزی انتخاب‌هایی فوق‌العاده چشم‌نواز می‌سازد. البته باید توجه داشت که نوع درب و رنگ آن بهتر است بر اساس معماری بنا و محیط مورد نظر انتخاب شود. برای دریافت لیست قیمت درب فلزی تماس بگیرید.

دوام بالای درب فلزی

شاید بتوان درب فلزی را یکی از پردوام‌ترین انواع درب‌ها دانست. این مسئله به دلیل استحکام اجزای سازنده‌ی آن می‌باشد. البته طراحی دقیق و اصولی سبب خواهد شد تا این درب‌ها در گذر زمان از تغییر شکل و دفرمه شدن در امان باشند. اما اگر این‌طور نباشد درب‌ها پس از مدتی به سختی باز و بسته خواهند شد و نیاز به سرویس خواهند داشت.

درب آهنی

انواع در فلزی

یکی از نکات مهم در خصوص درب‌های فلزی، تنوع در طراحی آن‌ها می‌باشد. این درب‌ها در شکل‌ها و مدل‌های مختلف طراحی می‌شوند. به عنوان نمونه می‌توان نمونه‌های ساده و مشبک آن را مثال زد. هم‌چنین در برخی از درب‌های فلزی امکان استفاده از شیشه و یا آینه وجود دارد. چنین طراحی‌ای سبب زیبایی دوچندان معماری و نمای خانه و ساختمان می‌شود. برای دریافت لیست قیمت درب فلزی تماس بگیرید.

از طرفی درب‌ها از منظر اندازه و ارتفاع نیز با یکدیگر متفاوتند. با توجه به طول دیوار و اندازه‌ی حیاط می‌توان دربی با تناسب اندازه‌ای مناسب انتخاب کرد. یکی از نکات بسیار مهم در خصوص درب‌های فلزی این است که با استفاده از جک‌های هیدرولیکی و موتور و سنسور می‌توان آن‌ها را به درب‌هایی اتوماتیک تبدیل کرد. این اتفاق معمولاً در انواع پارکینگ ساختمان‌ها و ورودی حیاط باعث ایجاد فضایی مدرن و هم‌چنین سهولت در رفت و آمد می‌شود.

نکات مهم در خصوص خرید درب‌های فلزی

با توجه به ویژگی‌های مختلف این درب‌ها، می‌توان نکات مهم و قابل توجه در خصوص آن‌ها را حدس زد. در ادامه می‌خواهیم به نکاتی که در راستای انتخاب، خرید و نصب درب فلزی نیاز است که در نظر داشته باشید اشاره کنیم. حال که تصمیم به خرید درب فلزی گرفته‌اید، بهتر است بدانید که این پایان ماجرا نیست. شما باید سعی کنید تا درب فلزی مناسب با محل مورد نظر خود با قیمت مناسب پیدا کنید. اما چه مسائلی بر این انتخاب تاثیر گذارند؟

 • قطر دیوار
  بی‌شک قطر دیوار و مقاومت دیوارتان شما را در انتخاب درب‌های سنگین‌تر محدود خواهد کرد. به این معنا که هر چه دیوار کوچک‌تر و باریک‌تری دارد، مجبورید درب‌هایی کوچک‌تر با وزن کمتر استفاده کنید.
 • آب و هوای منطقه
  در هنگام انتخاب درب بی‌شک باید وضعیت اقلیمی منطقه‌ی مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. بارش زیاد باران، وزن باد تند و … از جمله عواملی هستند که در این انتخاب تاثیر می‌گذارند.
 • حریم خصوصی
  یکی از نکات مهم در انتخاب درب‌های فلزی، توجه به این نکته است. اغلب برای محیط‌های کاری از درب‌های فلزی مشبک و پنجره‌ای استفاده می‌شود. گاهی افراد از استفاده از این نوع درب در محیط خانه‌ی خود خودداری می‌کنند.
درب اهنی

حفظ و نگهداری درب فلزی

استفاده از فلز در ساخت انواع تجهیزات، یک امر معمول است. اما یکی از مشکلاتی که در این راستا به وجود می‌آید زنگ زدن فلز است. درب‌های فلزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به همین دلیل حفظ و نگهداری این درب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از درب‌های فلزی از روکش خاصی برخوردارند که مانع ایجاد زنگ زدگی در آن‌ها می‌شود. استفاده از ضد زنگ و هم‌چنین رنگ مناسب یکی از نکاتی‌ست که باید به خوبی به آن دقت کرد. هم‌چنین حفظ درب در مقابل باران و هم‌چنین تابش مستقیم نور آفتاب باعث افزایش طول عمر مفید درب می‌شود. برای این منظور می‌توان از انواع آردوازها برای ایجاد سایه‌بانی مناسب در بالای درب استفاده کرد.

قیمت درب فلزی در صنایع حفاظ لند

قیمت درب فلزی رابطه‌ی مستقیمی با میزان آهن یا فولاد استفاده شده در آن دارد. برخی از مدل‌های این درب با استفاده از حجم بالایی فلز ساخته می‌شوند و به ‌همان نسبت از قیمت بالایی برخوردارند. از دیگر سو یراق مورد استفاده در این درب (همچون قفل‌ها، لولاها و …) نیز بر قیمت درب فلزی موثر هستند. طرح درب یکی از نکات مهم دیگر است که تعیین کننده‌ی میزان قیمت این درب‌ها می‌باشد. نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم، نصب صحیح و اصولی درب است. درب‌های فلزی بسیار سنگین هستند. به همین دلیل نصب دقیق و درست آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل برای نصب این درب‌ها بهتر است تنها و تنها و به کمک متخصصین با تجربه اقدام کنید.

در یک جمع بندی می‌توان گفت که درب فلزی دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • امنیت بالا
 • تنوع در طراحی (مدرن و کلاسیک و …)
 • زیبایی
 • دوام و طول عمر بالا
 • استحکام مناسب

سوالات متداول

چطور میتوانیم درب فلزی با کیفیت سفارش دهیم؟

کافیست با شماره 02128425196 تماس بگیرید تا کارشناسان ما دقیق ترین اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

آیا درب فلزی امن است؟

درب فلزی با توجه به جنس مستحکمی که داراست اگر طبق استاندارد های روز و با استفاده از مواد اولیه مرغوب ساخته شود سطح امنیت بسیار بالایی را فراهم می‌کند.

زمان تحویل درب های فلزی چند روزه است؟

درب‌های فلزی وابسته به طرح و ابعاد سفارشی کارفرما زمان تحویل متفاوتی دارند.

نوع جوش درب‌های فلزی حفاظ لند به چه صورت است؟

تمام جوش‌ها CO2 دوطرفه هستند.

دریافت مشاوره رایگان

 1. تماس

  برقراری تماس 02128425196

 2. مشاوره رایگان

  استفاده از مشاوره حرفه‌ای از مجموعه حفاظ‌لند.

5 دیدگاه دربارهٔ «درب فلزی و ویژگی های آن»

 1. سلام و درود فراوان .
  برای ما در منطقه ی یوسف اباد تهران سال قبل یه درب فلزی نصب کردید. که ما خیلی از درب راضی هستیم . بابت اینکه شرکت شمارو انتخاب کردم خیلی خ.شحالم . قبلش تقریبا هیچ شناختی ار شرکتتون نداشتم ولی وقتی کارشناستون اومد و مارو راهنمایی کرد و خیلی فنی بودن و اطلاعات بالایی داشتند فهمیدم که بهترین انتخاب میتونه برای ما شرکت شما باشه . با اینکه از شرکتهای دیگه استعلام گرفته بودیم و شاید یکم تفاوت قیمت داشتن ولی ما بخاطر سابقه ی درخشان شرکت شما و پرسنل حرفه ای تصمیم گرفتیم از خود شما خرید رو انجام بدیم . ممتوتم از شما

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
  من حدودا دو‌هفته پیش سفارش خودم رو که یک درب فلزی فرفورژه ی بسیار زیبا بود تحویل گرفتم و نصاب ها تون بسیار عالی این درب رو برای ما در عرض چند ساعت نصب کردند و همچنین ساخت این در به صورت خیلی حرفه ای با تمام ظرافت انجام شده که هر کسی وارد منزل ما شده متوجه این درب زیبا شده
  دربی که برای ما نصب کردید در منطقه ی ۷ بود که ما از اینکه سفارش رو سپردیم به شرکت شما خیلی خوشخالیم و راضی هستین از انتخاب خودمون
  برای سفارش حفاظ روی دیوار هم بعد از عید انشاالله نزاحم شما خواهم شد
  خواستم از همه ی کارکنان خوب مجموعه خفاظ لند تشکر کنم
  ممنونم

 3. سلام
  خسته باشيد
  براي ما هفته ي پيش يه درب اوردين نصب كرديد كه بسيار از كارتون راضي بوديم
  و همسايه ي ما هم از وقتي در رو ديده به اين فكر افتاده كه در خونه خودشون رو هم عوض كنه كه من شركت شمارو به ايشون معرفي كردم
  فقط خاستم بدونم براي مايي كه شركت شما رو به ديگران معرفي مي كنيم و بازار يابي براتون انجام ميديم پورسانتي در نظر نمي گيريد ؟
  يا در خريد هاي بعديمون تخفيفي در نظر بگيريد
  يا بهمون كارت تخفيف بديم كه بين اشنايان پخش كنيم كه اونا هم راغب شن اد شركت شما خريد انجام بدن

 4. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی – خبراین

 5. بازتاب: راهنمای خرید نرده، حفاظ و درب فلزی - پاساردز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا