انواع حفاظ پنجره و جدیترین مدل های آن

استفاده از حفاظ پنجره (window protector) با قیمت مناسب یکی از مقوله‌های بسیار ضروری در ساختمان‌سازی می‌باشد. اما این حفاظ‌ها چه ویژگی‌ها و مزایایی دارند؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع حفاظ پنجره می‌پردازیم. هم‌چنین به ضرورت استفاده از این تجهیزات پی خواهیم برد. انواع نرده حفاظ‌های پنجره امروزه در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید و روانه‌ی بازار می‌شوند. با شناخت کافی از این مدل‌ نرده توجه به کیفیت و قیمت‌ آن ها قادر خواهید بود انتخابی مناسب داشته باشید. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت می پردازیم. همراه باشید.

حفاظ پنجره

ضرورت استفاده از نرده حفاظ پنجره مدرن

استفاده از حفاظ به دلایل مختلفی انجام می‌شود. این مسئله بستگی به محل استفاده حفاظ و نوع آن دارد. به عنوان مثال حفاظ یا نرده پنجره گاهی برای افزایش امنیت و پیشگیری از ورود سارقین و … به خانه نصب می‌شود. البته گاهی ممکن است بعضی پنجره‌ها در طبقه‌های بالا دارای نرده باشند. در چنین شرایطی علاوه بر سدی برای پیشگیری از ورود دیگران، نرده در حفظ امنیت ساکنین خانه به ویژه کودکان خردسال نقش ایفا می‌کند.

استفاده از انواع حفاظهای پنجره باعث می‌شود تا شما خاطرتان برای ترک خانه آسوده‌تر شود. حفاظ پنجره معمولاً فلزی‌ست و در اندازه‌ها و ابعاد مختلفی با توجه به اندازه‌ی پنجره طراحی می‌شود. این نرده‌ها شکل‌ها و مدل‌های متنوعی دارند. به عنوان مثال یکی از نمونه‌ی این نرده‌ها، نرده‌ی فلزی می‌باشد. استفاده از میلگردها و قوطی‌های آهنی در این نرده‌های باعث استحکام بالای آن‌ها می‌شود. در ادامه با انواع این نرده ها و قیمت حفاظ پنجره بیشتر آشنا خواهید شد.

نرده پنجره

انواع نرده حفاظ پنجره

حفاظ‌ها و نرده‌های پنجره را می‌توان بر اساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی کرد. به عنوان مثال با بررسی این تجهیزات بر اساس ماده‌ی اولیه مورد استفاده در ساخت آن‌ها می‌بینیم که این نرده‌ها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند.

بی‌شک فراوانی انواع مختلف این نوع حفاظ را مشاهده کرده‌اید. در برخی مواقع این حفاظ شامل برخی قوطی‌های فلزی‌ست که به موازات یکدیگر بر یک قاب نصب شده‌اند. اما امروزه این نوع حفاظ‌ها تنوع بالاتری داشته و از طراحی‌های جذابی برخورداند. این حفاظ‌ها با توجه به اندازه‌ی پنجره طراحی شده و ساختاری صلب و محکم دارند. یکی از نکات بسیار مهم در ساخت این نرده‌های عدم ایجاد فضای خالی در لابه‌لای آن‌ها می‌باشد. نگهداری از حفاظ آهنی کار بسیار دشواری نیست. کافی‌ست از به کار رفتن ضد زنگ در رنگ‌آمیزی حفاظ مطمئن شوید.

در مورد نرده بالکن بیشتر بدانید

یکی از فلزاتی که این روزها به فراوانی از آن در ساخت حفاظ پنجره ، بالکن و حتی راه‌پله استفاده می‌شود، استیل است. این فلز ظاهری بسیار زیبا و براق دارد. استفاده از نرده های استیل باعث ایجاد فضایی مدرن و زیبا می‌شود. البته باید توجه داشته که انتخاب نرده بستگی فراوانی به نوع معماری ساختمان دارد. به این ترتیب که باید توجه داشته باشید برای معماری کلاسیک و یا مدرن نرده مناسب و هماهنگ با دیگر اجزای ساختمان انتخاب کنید.

طرح های نرده پنجره مدرن

یکی از نقاط تمایز میان انواع نرده‌های پنجره طراحی آن‌ها می‌باشد. امروزه انواع این نرده‌ها با طرح‌های مختلف کلاسیک، مدرن و … تولید می‌شوند. استفاده از تزئینات و اجزای مختلف و … از نقاط قوت این نرده‌ها می‌باشد. از طرفی برخی از نرده‌ها قابلیت باز و بسته شدن دارند. لذا می‌توان که آن‌ها را به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم کرد. به کارگیری انواع طرح‌ها نظیر نعل‌اسبی، بته جقه و … سبب ایجاد ظاهری زیبا در نرده پنجره می‌شود.

نرده تراس

نکات مهم در انتخاب نرده پنجره

در خصوص انتخاب حفاظ و نرده‌ ی پنجره باید به نکات مختلفی توجه کرد. گفتیم این‌که چه نوع حفاظی انتخاب می‌کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال یکی از این عوامل ابعاد پنجره می‌باشد. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه باید به آن‌ها توجه داشته باشید اشاره می‌کنیم.

استحکام نرده، مسئله‌ای بسیار حیاتی

گفتیم که یکی از وظایف اصلی حفاظ پنجره ایجاد امنیت می‌باشد. لذا این نرده باید بتواند از ورود افراد به درون خانه جلوگیری کند. در چنین شرایطی نیاز است که نرده از نظر استحکام و تغییرناپذیری در سطح مطلوبی قرار داشته باشد. البته این استحکام تنها به ساختار نرده محدود نمی‌شود. در ادامه به نکته‌ی مهم دیگری در خصوص استفاده از نرده حفاظ پنجره قیمت آن باید به آن توجه کرد اشاره می‌کنیم.

نصب حرفه‌ای و صحیح نرده پنجره

یکی از فاکتورهای بسیار مهم که در استحکام نرده و حفاظ نقش مهمی ایفا می‌کند، نصب صحیح نرده می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید گاهی ممکن است افرادی به قصد ورود به خانه سعی در تخریب نرده داشته باشند. در چنین مواقعی نرده باید از استحکام کافی برخوردار بوده و به راحتی قابل جدا شدن از محل خود نباشد. برای نصب نرده و حفاظ حتماً از افراد متخصص بهره ببرید. این افراد با توجه به استانداردهای مهم در این زمینه، نرده را به بهترین و محکم‌ترین شکل نصب می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزایای حفاظ پنجره

در بخش‌های قبل در خصوص انواع حفاظ‌های پنجره مطالبی را ارائه کردیم. دیدید که استفاده از این تجهیزات سبب افزایش ایمنی خانه و بالا رفتن امنیت می‌شود. این مسئله را شاید به‌تنهایی بتوان عاملی برای ضروری بودن استفاده از این نرده‌ها دانست. اما این نرده‌ها علاوه بر استحکامشان که سبب ایجاد امنیت می‌شود، ویژگی‌های دیگری نیز دارند. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

زیبایی و تنوع در طراحی

انواع نرده‌های پنجره با توجه به طراحی و نوع ساخت‌شان تاثیر به‌سزایی در نمای بیرونی ساختمان دارند. با طراحی استاندارد و هوشمندانه این نرده‌ها می‌توان از آن‌ها المان‌هایی با تاثیر فوق‌العاده بر معماری خانه ساخت. هماهنگی بین این نرده‌ها و نرده‌ی پله‌ها و همچنین حفاظ‌های روی دیوار می‌تواند یکی ترکیب زیبا پدید بیاورد.

نرده بالکن

محدوده‌ی قیمت نرده حفاظ پنجره

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب نرده و حفاظ قیمت می‌باشد. پس بهتر است پیش از هر اقدامی در راستای انتخاب نرده، محدوده‌ی بودجه‌ی مورد نظر خود را بررسی کنید. قیمت حفاظ پنجره و طبیعتاً قیمت حفاظ ، با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. یکی از این عوامل ماده‌ی اولیه مورد استفاده در ساخت نرده می‌باشد.

بی‌شک نرده‌های استیل و فرفورژه قیمت یکسانی ندارند. از طرفی ابعاد کار (پنجره) نیز بیان‌گر حجم نرده‌ی مورد نیاز است. از طرفی در تعیین قیمت نرده پنجره ، ارتفاع نرده تاثیر مستقیمی دارد. البته علاوه بر ابعاد و حجم مواد اولیه استفاده شده، طراحی نیز در افزایش یا کاهش قیمت نرده موثر است. برخی از نرده‌های پنجره دارای طراحی‌هایی خاص و ظریف هستند. این نوع طراحی سبب افزایش قیمت نرده می‌شود. چرا که طراحی و ساخت این نوع نرده نسبت به انواع ساده‌ی آن زمان و انرژی بیشتری می‌برد.

سخن پایانی

برای انتخاب نرده و حفاظ پنجره ، بعد از محاسبات و تعیین بودجه‌ی مورد نظر، اقدام به انتخاب و سفارش و نصب نرده‌ی مورد نظر خود نمایید. حتماً به معماری ساختمان و همچنین آب و هوای منطقه‌ای که در آن قرار دارید نیز توجه کنید. برای کارایی بیشتر این نرده‌ها بهتر است از کیفیت نصب آن‌ها آسوده‌خاطر باشید.

سوالات متداول

چرا باید حفاظ پنجره بگیریم؟

خب دوتا از دلیل های مهم: اول اینکه تو طبقه های پایین نمی ذاره جناب دزد وارد خونه بشه، دوم اینکه اگه بچه کوچیک دارین، این حفاظ ها نمی ارن موقع شیطونی از پنجره بیفتن پایین.

بهترین حفاظ برای پنجره کدومه ؟

پرکاربردترین مدل ها مدرن و فرفورژه ن که امنیتی که ایجاد می می کنن باهم برابره.

این که می گن حفاظ پنجره برای امنیت مناسبه، درسته؟

صد در صد! از خوبیای استفاده از حفاظ پنجره جلوگیری از ورود سارقین و سقوط بچه ها و افراد سالمند و.. می شه گفت.

رنگ آمیزی حفاظ پنجره چطوریه؟

به صورت رنگ کوره ای الکترواستاتیک رنگ می شه.

بازدید از مجموعه

 1. تماس با کارشناسان

  تماس جهت هماهنگی زمان بازدید با شماره 02128425196

 2. بازدید

  بازدید از مجموعه در سریعترین زمان

3 دیدگاه دربارهٔ «انواع حفاظ پنجره و ضرورت استفاده از نرده ها»

 1. سلام سلامممم به همه ی عزیزان . امیدوارم خوب باشید
  بنده ویلایی دارم در منطقه ی عباس اباد شمال که در حال ساخت و ساز هستم و هنوز تموم نشده و نیاز دارم که برای پنجره هاش حفاظ پنچره بزنم . تو گوگل داشتم می گشتم که با سایت شما اشنا شدم .
  سوال اولم ابنه که ایا در عباس اباد کسی رو دارین که بیان پروژه رو ببینن و اندازه گیری های مارو انجام بدن ؟ و اینکه یه حفاظش که امنیت بالایی داشته باشه در غین حال زیبا هم باشه چی پیشنهاد میدید؟ مچکر میشم اپه منو راهنمایی بفرمایید

 2. شاه مراد

  ببخشید یه طرحی بالا گذاشتین که نوشتیم حفاظ ونجره ی نصب شده در حمام
  اون طرح مورد پسند ما واقع شد
  میخواستم ببینم حدودا متری چند تومان در میاد ؟
  و امکان نصبش در طبقه سوم وجود داره ؟
  ‌و نیاز به داربست هست یا میتونین از داخل خونه نصب رو انجام بدین
  فقط من نمیخام تا سقف ادامه پیدا کنه
  اندازه ی ۴۰ سانت میخام باسه که بچه نیوفته
  امکان احرای اون طرح در ارتفاع چهل سانت وجود داره ؟
  ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید
  در اخر از مطالب و عکسهای خوب سایت شما تشکر می کنم
  روز خوش
  خدانگهدار

 3. سلام
  براي پنجره ي خونه م كه در قسمت پديرايي قرار گرفته و در طلقه همكف هستيم براي حفظ امنين نياز به يك حفاظ پنجره داريم
  كه جلوي نور رو نگيره و ثابت هم نباسه و بسه باز و بسته ش كرد
  شما مي تونيد حفاظ هايي كه به عنوان حفاظ پنجره در سايت خود گذاشتين رو لولا بزنين كه حالت متحرك داشته باسه و يك قفل كه ما بتونيم از داخل منزل قفلشىن كنيم و هر مرقع عم بخواهيم ان را باز و بسته كنيم
  و امكان اينكه حفاظ ها از داخل منزل نصب شود هست ؟
  بين درب اكارديوني و حفاظ پنجره خودتون كدوم رو پيشنهاد مي كنين؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا